Artisti.bg твоят инфо портал

ХІ ПРАЗНИЦИ НА МЛАДЕЖКОТО СЦЕНИЧНО ИЗКУСТВО „БУРГАСКИ ИЗГРЕВИ – ПРОЛЕТ`2015” 21-26 април 2015 г.

Публикувано на 21 април, 2015

ПРОГРАМА

ИЗВЪНУЧИЛИЩНИ СЪСТАВИ

21 април
ВТОРНИК

11.00 ч. Официално откриване

11.20 ч. Младежка театрална школа
при Младежки културен център – Бургас
Ръководител: Румен Велев
ЛЮБОВТА, СЕ ЗНАЕ – ДО СМЪРТТА ЩЕ ТРАЕ
от Зденек Подскалски
Режисьор: Румен Велев
Сценограф: Дамян Гочев
Хореограф: Жулиета Стоянова
Музикално оформление: Милена Добрева

14.00 ч. Театрална формация „Феникс”
към Сдружение „Феникс 2009” – Варна
Ръководител: Иван Михайлов
ЗА ШВЕЙК, ЗА НАС И ОЩЕ НЕЩО …
/„Здравей, приятелю от утре … ”/
от Ярослав Хашек
Режисьор и сценограф: Свилен Стоянов
Музикално оформление: Николай Стоянов

17.30 ч.
УЛИЧЕН ТЕАТЪР – пл.“Тройката“ /Кръглият фонтан/ и
КАРНАВАЛНО ШЕСТВИЕ – /“Тройката“ – ул. „Александровска“ – ул. „Богориди“ – Приморски парк – „Терасата“/ – с участието на МТ „Алтернатива”- Г. Оряховица, Студио „Порос”- Бургас, МТ „Млади таланти”- Банско, МТ „Буратино” – Хасково и др.

19.00 ч. Театрално ателие
при Бургаски свободен университет
Ръководител: Елевтери Елевтеров
НАПРАЗНИТЕ УСИЛИЯ НА ЛЮБОВТА
от Уилям Шекспир
мюзикъл
Режисьор: Елевтери Елевтеров
Сценограф: Петър Хубеков
Хореограф: Теодора Киселичкова
Музикално оформление: Елевтери Елевтеров

22 април
СРЯДА

10.00 ч. Театрално студио „Млади таланти”
при НЧ „Никола Вапцаров”– Банско
Ръководител: Марияна Думанова
С КИТАРА И ЛЮБОВ
от Валентин Георгиев и Константин Костов
Режисьор и сценограф: Марияна Думанова

11.30 ч. Театър „Арлекин”
при ОП „Младежки център” –Хасково
Ръководител: Румяна Георгиева
ИСТИНСКАТА ИСТОРИЯ НА МОНА ЛИЗА
от Веселин Стоянов
камерен спектакъл
Режисьор: Румяна Георгиева
Сценограф: Атанас Боев
Музикално оформление: Александър Шумаков

14.00 ч. Младежки театър „Буратино”
при ОП „Младежки център” –Хасково
Ръководител: Румяна Георгиева
МАРШРУТКА
от Елин Рахнев
Режисьор: Румяна Георгиева
Сценограф: Атанас Боев
Музикално оформление: Александър Шумаков

16.00 ч. МТ „Алтернатива”
при НЧ „Напредък 1869” – Горна Оряховица
Ръководител: Симеон Христов
СМЯХ В ТЕАТЪРА
буфосинхронада
Режисьор: Симеон Христов
Сценограф: Десислава Хаджигеоргиева
Хореограф: Никол Георгиева
Музикално оформление: Христо Колев

19.00 ч. Младежка театрална трупа „Валери и приятели”
при НЧ „Асен Златаров 1940”– Бургас
Ръководител: Валери Еличов
ЗАПОВЯДАЙ ! НИКОЙ ДА НЕ ВЛИЗА !!!
по Карло Гоци
магическа комедийна приказка
Режисьор, сценограф, костюми и музикално оформление:
Валери Еличов

23 април
ЧЕТВЪРТЪК

6.00 -7.00 ч.
Актьорска фото-сесия „Бургаски изгреви”- на брега на морето,
на фона на изгряващото слънце /при хубаво време/

14.00 ч.
Награждаване „Извънучилищни състави”
Поздравителен концерт с участието на
МТ „Алтернатива”- Горна Оряховица и
Студио „Порос”- Бургас”

ПРОГРАМА
УЧИЛИЩНИ СЪСТАВИ

24 април
ПЕТЪК

10.00 ч. Театрално студио „Летящата класна стая”
при СОУ „Гео Милев” – Варна
Ръководител: Стела Василева-Петкова
ЕДНА ТИЙНЕЙДЖЪРСКА ИСТОРИЯ
от ТС „Летящата класна стая”
спектакъл на английски език
Режисьор и музикално оформление:
Стела Василева-Петкова
Хореограф: Мария Пенева

11.00 ч. Театрален състав „Ахрида”
при СОУ „Васил Левски” – Крумовград
Ръководител: Маргарита Маргаритова
БОРЯНА
от Йордан Йовков
Режисьор, сценограф и музикално оформление:
Гълъб Бочуков
Хореограф: Йорданка Мамирева

13.00 ч. Театрална формация „Априловче”
при ОУ „Васил Априлов” – Бургас
Ръководител: Иванка Янкова
МАЛКАТА ПРИНЦЕСА
от Франсис Бърнет
Режисьор, сценограф и музикално оформление:
Иванка Янкова

14.00 ч. Театрална школа „Златното ключе”
при СОУ „Христо Ботев” – Айтос
Ръководители: Невелина Василева и Румяна Йорданова
ПРИКАЗКИ ОТ БЛИЗО И ДАЛЕЧ
от Невелина Василева и Румяна Йорданова
Режисьор, сценограф и музикално оформление:
Невелина Василева и Румяна Йорданова

15.00 ч. Клуб „Стих, мелодия, театър”
при СОУ „Христо Ботев” – Айтос
Ръководител: Татяна Йотова
КАК ЦАР ГЕНГЕР СТИГНА ДО ИСТИНАТА
от Татяна Йотова
Режисьор: Татяна Йотова
Сценограф: Таня Койчева и актьорите
Хореограф: Татяна Йотова и актьорите
Музикално оформление:
Невелина Василева и Татяна Йотова

16.00 ч. Театрално ателие „Птиците”
при ПМГ „Акад. Сергей Павлович Корольов” – Благоевград
Ръководител: Павлин Славов
БУМ, БУМ, МЪРТЪВ СИ
от Уилям Мастросимоне
Режисьор, сценограф и музикално оформление: Павлин Славов

17.30 ч.
УЛИЧЕН ТЕАТЪР – пл.“Тройката“ /Кръглият фонтан/ и
КАРНАВАЛНО ШЕСТВИЕ – /“Тройката“ – ул. „Александровска“ – ул. „Богориди“ – Приморски парк- „Терасата“/ – с участието на Театрално-танцова формация „Пулс” – Разград, Студио „Порос”- Бургас, Театрален състав „Ахрида”– Крумовград, Театрално студио „Реакторът”- Първомай, Театрален състав „Млади таланти” – Лясковец, Театрална формация „Ефект” – Враца и др.

25 април
СЪБОТА

10.00 ч. Театрално студио „Реакторът”
при ПГСС „Васил Левски”- Първомай
Ръководител: Теодора Кирякова
ВЛЮБЕНИЯТ ТРИФОН ЗАРЕЗАН
Режисьори: Теодора Кирякова и Жанета Стоянова
Музикално оформление: Георги Паунов

11.00 ч. Театрален състав „Млади таланти”
при СОУ „Максим Райкович” – Лясковец
Ръководител: Даниела Райкова
СВЕКЪРВА
от Антон Страшимиров
Постановка”Даниела Райкова

13.00 ч. Театрална формация „IV-а клас”
при ОУ „Св.св. Кирил и Методии” – Първомай
Ръководител: Теодора Кирякова
СТРАШНИ СМЕШКИ
от Недялко Йорданов
откъс
Режисьор: Теодора Кирякова
Сценограф: Николина Андреева
Хореограф: Теодора Кирякова
Музикално оформление: Антоанета Вергова

14.00 ч. Театрална формация „Ефект”
при СОУ „Васил Кънчов”- Враца
Ръководител: Ива Иванова-Спасова
ВЕЛИКДЕН
от Константин Илиев
откъс
Режисьор: Ива Иванова-Спасова
Изпълнител: Лъчезар Благоев

15.00 ч. Клуб „Релит”
при ПГЕЕ „М.В.Ломоносов” – Горна Оряховица
Ръководител: Рена Дранкюлева
БОРЯНА
от Йордан Йовков
Постановка: Рена Дранкюлева

16.00 ч. Театрална формация „Ефект”
при СОУ „Васил Кънчов”- Враца
Ръководител: Ива Иванова-Спасова
ЩУРЧЕТО
от Неда Антонова
моноспектакъл
Режисьор: Ива Иванова-Спасова
Изпълнител: Георги Митев

17.00 ч. Формация „Театър 220“
при ПГЕЕ „М.В.Ломоносов” – Горна Оряховица
Ръководител: Рена Дранкюлева
МИЛИОНЕРЪТ
от Йордан Йовков
комедия
Постановка: Рена Дранкюлева

18.30 ч. Театрална формация „Класика“
при ГПЗЕ „Захарий Стоянов” – Сливен
Ръководител: Соня Келеведжиева
САМОДИВСКА ЛЮБОВ
от Соня Келеведжиева
Режисьор: Соня Келеведжиева
Сценография: екип на Театър „Класика” и Иван Бакалов
Хореография: Магдалена Луканова, Стоян Неделчев
Музикално оформление: Добромир Палушев
Асистент: Калин Бутрачков

26 април
НЕДЕЛЯ

6.00 -7.00 ч.
Актьорска фото-сесия „Бургаски изгреви”- на брега на морето,
на фона на изгряващото слънце /при хубаво време/

14.00 ч. Награждаване.
Поздравителен концерт с участието на
Театрално-танцова формация «Пулс» – Разград и
Студио „Порос”- Бургас
Закриване на фестивала.

Сподели